החשיבות של מפקח בנייה בפרויקט שלכם

A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.
תוכן עניינים

הקמה של בניין מגורים או כל פרויקט בנייה אחר הוא לא דבר פשוט. יש תהליכים רבים שצריך לבצע, שיטות בנייה מסוימות שחשוב לעמוד בהם, אישורים שצריך לקבל, מהנדס, קבלן ואנשי מקצוע רבים אחרים שצריכים לכלול בהקמת הפרויקט. לפני כל פרויקט בנייה חדש חשוב ליצור קשר גם עם מפקח בנייה. מפקח זה חשוב מאוד למעקב אחר הליך הבנייה ועל אף שהשירות שלו הוא תוספת להוצאה הראשונית שלכם על הנכס, הרי שהוא יכול לחסוך לכם עלויות רבות שעשויות להיגרם כתוצאה מליקוי בנייה שונים, איחורים בהשלמת הבנייה או שימוש בחומרי גלם לא נכונים או לא איכותיים שעשויים לעלות לכם לאחר מכן ביוקר.

איך לבחור מפקח בנייה?

מפקח בניה צריך להיות איש מקצוע מנוסה, בעל הידע הנדרש בתחום הבניה, הכשרות מקצועיות בנושא וכמובן ערנות גבוהה לגבי כל מה שקורה בפרויקט. על המפקח לשים לב גם לפרטים הקטנים ביותר. כך למשל: לשים לב שהמידות של המבנה נכונות כבר במהלך שלבי הבנייה, לשים לב שהעובדים עושים שימוש בחומרי הגלם הנכונים, שהם לא מעגלים פינות, שהכול מתבצע לפי לוח הזמנים ועוד. על המפקח לעדכן אתכם לאורך כל התהליך כמובן וחשוב לבחור באדם אמין עם פרויקטים נוספים באמתחתו. לבסוף, יחסי אנוש טובים גם כן עשויים להשפיע לא רק על אופן ההתנהלות מולכם אלא גם מול העובדים בשטח.

מפקח בניה בפרויקט השקעות בנדל"ן:

השקעות בנדל"ן הן דבר מוכר בכל מדינה בעולם. יזמים רבים, בעלי יכולת כלכלית, מעוניינים להקים מבנים חדשים למגורים, מבנים מסחריים וכן מתחמים שונים אחרים. את הנכסים החדשים שיבנו הם ישכירו וייהנו מהתשואה השנתית או ימכרו ברווח מהיר לאחר הבנייה. כל פרויקט שכזה הוא פרויקט רציני שעולה הרבה מאוד כסף וכרוך בהרבה אישורים. אנשי מקצוע רבים עובדים על כל מבנה שכזה ואילו היזם לא ירצה לקחת סיכון שמשהו בבנייה לא ילך כהלכה. כמו כן לעתים רבות היזם ירצה לשווק את הנכסים טרם השלמת הבנייה כדי להשתמש בתזרים לצורך השלמתה. במקרים כאלה היזם יתחייב לתאריך כניסה מסוים לנכס שכדי לעמוד בו צריך יהיה שהעבודה במקום תתבצע כראוי. בשל כל מה שרשמנו פה שכירת מפקח בניה למשקיעים בנדל"ן הינו קריטי.

בשביל השקט הנפשי שלכם וגם בשביל הרווחה הכלכלית:

יזם נדל"ן רוצה רק למקסם רווחים מהפרויקט שלו. לכן מדובר באיש עסקים חכם שמבין את החשיבות של מפקח בניה במקום. איש מקצוע שעולה לכם כסף אבל חוסך יותר כסף. ללא מפקח בניה אי אפשר להרים פרויקט רציני בצורה מקצועית. אם עובדים מרשים לעצמם לעגל פינות בבתים פרטיים, תארו לכם כמה פינות יעוגלו על חשבונכם בבניין מגורים. הקבלן חוסך עליכם בחומרי בנייה מבלי שתשימו לב? מפקח הבנייה שלכם ישימו לב לכך.

ישראל גרוסמן
ישראל גרוסמן

מהנדס בניין עם ניסיון של יותר מ-20 שנה בענף הבנייה. הוא בעל תואר ראשון בהנדסה אזרחית ותואר שני בניהול פרויקטים. ישראל עבד על מגוון פרויקטים ברחבי הארץ, כולל בניית בניינים, כבישים וגשרים.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.