מודד מוסמך מומלץ בישראל

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים או להתקשר
A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.
תוכן עניינים

מודד מוסמך הוא איש מקצוע המוסמך למדוד ולהעריך שווי של נכס, קרקע או בניין. הם יכולים להציע עצות מה כדאי לעשות עם זה. מודד מוסמך ייתן חוות דעת ללא משוא פנים לגבי הנכס למכירה. תפקידם לספק מידע חסר פניות על מצב הנכס וערכו הפוטנציאלי. מודד הוא אדם שבודק, מודד וממפה את הקרקע. המודד עורך סקרים בקרקע לקביעת גבולות, קווי רכוש ומאפיינים נוספים.

תפקידי העבודה הנפוצים ביותר עבור מודד מוסמך הם:

  • מדידת מרחקים וזוויות באמצעות מכשירים מדויקים
  • קביעת קווי גבול וגבולות רכוש
  • קביעת מיקומם של משאבי טבע כגון מרבצי נפט או מינרלים

מודד מוסמך הוא איש מקצוע המוסמך ובעל המומחיות לבחון ולהעריך מבנים, מבנים ורכוש אחר בהתאם לסטנדרטים של מקצוע מסוים. מודדים מוסמכים נדרשים בדרך כלל כאשר יש רכישה או מכירה גדולה של נכס. הם יכולים גם להיות מעורבים בוודאות שכל הבניינים עומדים בכל התקנות. כמה מההסמכות הנפוצות ביותר עבור מודדים כוללים:

– מפקח בנייה כללי מוסמך (CGBI)

– מודד כללי מוסמך (CGS)

– מודד מגורים מוסמך (CRES)

מודד מוסמך מומלץ בישראל הוא איש מקצוע שהוכשר למדוד ולמפות את המאפיינים הפיזיים של חלקת אדמה. הם עושים זאת על ידי שימוש בציוד מדידה, כגון תאודוליט או מקלט GPS. מדידות היא חלק חשוב בנדל"ן מכיוון שהיא קובעת גבולות לנכס וקובעת האם ניתן להשתמש בחלקת קרקע לייעודה. מודד מוסמך הוא אדם המוסמך להעריך את מצבו ושוויו של הנכס. הם מומחים בבנייה, אדריכלות, הנדסה ומדידות קרקע. אנו ממליצים להזמין מודד מוסמך בעת רכישת בית או נכס אחר. מודד מוסמך הוא איש מקצוע שקיבל את ההסמכה על ידי גוף מנהל לבצע סקרים. תהליך ההסמכה כולל הכשרה כיתתית ומעשית ועמידה בבחינה. על מנת לקבל הסמכה, יש להיות בעל תואר מדידות או הנדסה. מודד מוסמך על ידי האגודה האמריקאית למהנדסים אזרחיים (ASCE) מומלץ לכל פרויקט בנייה. תהליך ההסמכה מחייב את המועמד להיות בעל תואר ראשון בהנדסה אזרחית או תחום קשור ולפחות ארבע שנות ניסיון במקצוע. על המועמדים לעבור גם בחינה בכתב, המכסה את העקרונות והפרקטיקות של מדידות, שרטוט הנדסי, מתמטיקה וחומרי בנייה. מודד מוסמך הוא איש מקצוע שעבר את הבחינות הנדרשות ויכול לספק מידע מהימן לגבי מצבו של בניין או בניה אחרת. מודד עשוי להיות מסוגל לזהות בעיות מבניות, כגון סדקים ביסוד או בקירות, שאולי לא יהיו גלויים לעין בלתי מזוינת. הם עשויים גם למצוא סכנות פוטנציאליות כמו חיווט לא בטוח, דליפות גז או צנרת לקויה.

למה אתה צריך מודד?

דרוש מודד לקביעת גבולות חלקת קרקע. מודד גם קובע היכן ממוקמים צינורות תת קרקעיים, כבלים ושירותים אחרים. ניתן לעשות זאת בעזרת גלאי מתכות, מכ"ם חודר קרקע וציוד מדידה אחר.

מהן הדרישות לקבלת הסמכה?

תהליך ההסמכה אורך בדרך כלל כשלוש שנים. זה מתחיל בהתלמדות שנמשכת שנתיים. על החניך לעבוד תחת מודד מורשה לפחות 40 שעות שבועיות במהלך פרק זמן זה. לאחר סיום ההתלמדות, נותרה עוד שנה של השכלה והכשרה פורמלית לפני קבלת הסמכה כמודד מקצועי.

Picture of ישראל גרוסמן
ישראל גרוסמן

מהנדס בניין עם ניסיון של יותר מ-20 שנה בענף הבנייה. הוא בעל תואר ראשון בהנדסה אזרחית ותואר שני בניהול פרויקטים. ישראל עבד על מגוון פרויקטים ברחבי הארץ, כולל בניית בניינים, כבישים וגשרים.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.