עוד על אנרגיה סולארית בישראל

A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.
תוכן עניינים

מדינת ישראל, כידוע לכל אחד, היא מדינה שנהנית ממזג אוויר קייצי במשך קרוב ל-9-10 חודשים, כאשר גם בעונת החורף הקצרה, יש לא פעם ימי שמש עם טמפרטורות גבוהות. באופן טבעי, מצב זה יכול להשפיע על לא מעט דברים, בין אם זה ברמת הפרט ובין אם זה ברמת החברה והמדינה.

אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא כל מה שקשור לנושא של אנרגיה סולארית. במשך שנים, הטענה היתה שישראל איננה מנצלת באופן אופטימאלי את תנאי מזג האוויר השוררים בה, ואיננה מנצלת את היתרונות שלהם. למשל, עצם זה שהיא יכולה ליהנות מהעובדה שגם בעונת הסתיו או החורף, ישנם לא מעט ימים חמים מאוד. זאת להבדיל, נניח, ממדינות אירופה, שם במשך תקופות ארוכות גשום והשמיים אפורים.

היום אנחנו יכולים ללמוד עוד על אנרגיה סולארית בישראל דרך מקורות שונים, על מנת להבין כיצד להשתמש בה ולנצל אותה בצורה נכונה לצרכים שלנו. עצם זה שהרבה מאוד גורמים משקיעים בנושא ומפתחים אותו, מלמדים שהרעיון הוטמע היטב בחשיבה ובגישה הישראלית, ולראיה רמת השקעה בשטח.

 

מה אנחנו צריכים לדעת על אנרגיה סולארית בישראל?

חשוב לומר, לצערנו, ישראל נמצאת הרחק מאחור ביחס למדינות מערביות אחרות, בוודאי למקום בו יכולנו להיות אם היינו מתחילים להשקיע באנרגיה סולארית בשלבים מוקדמים יותר והיינו עושים זאת עם הרבה יותר כסף ומשאבים אנושיים. מצד שני, כל מי שלומד היום על אנרגיה סולארית יודע שבישראל מתקיימים מחקרים מתקדמים מאוד בתחום, לא מעט מהפיתוחים שמובילים את העולם, נוצרו כאן, ואפשר לראות כיצד התחום הזה מתפתח ולאט לאט אנחנו מדביקים את הקצב.

כשמדברים על אנרגיה סולארית בישראל, הכוונה היא להיבטים של מחקר ופיתוח, תכנון והשקעה, וכמובן למה שקשור לשימוש בפועל של אנרגיה סולארית, הן באופן פרטי, מסחרי ואחר. היום חלק גדול מהפאנלים הסולאריים המותקנים משרתים לא רק גורמים פרטיים, במבנה כזה או אחר, אלא גם את המגזר העסקי, המגזר החקלאי ומגזרים אחרים. זאת באמצעות תחנות סולאריות הפועלות באזורים שונים.

צריך לומר כשאנחנו קוראים עוד על אנרגיה סולארית בישראל, עלינו לזכור שמלבד הפקת חשמל, אחד הפיתוחים והמשמעותיים ביותר של אנרגיה זו, הרי שבישראל עוד בשנות השבעים השתמשו באנרגיה סולארית לצורך חימום מים, זאת באמצעות דודי שמש. אמצעי שפותח כתגובה לחרם הנפט על ישראל.

 

איך אפשר להיעזר באנרגיה סולארית בישראל?

בעיקרון, אנחנו יכולים למצוא שורה ארוכה של חברות שעוסקות בתחום, מפתחות אמצעים שונים, כולל תחנות כוח, פאנלים סולאריים ועוד. מדובר על אמצעים שיכולים לעזור, הן במובן פרטני והן במובן רחב יותר.

לשמחתנו, לא רק שיש יותר ויותר משקיעים וחברות בתחום, אלא יש גם הרבה יותר אמצעים שניתן להתאים אותם לצרכים שלנו ולהשתמש בהם באופן פרקטי ובטוח.

 

ישראל גרוסמן
ישראל גרוסמן

מהנדס בניין עם ניסיון של יותר מ-20 שנה בענף הבנייה. הוא בעל תואר ראשון בהנדסה אזרחית ותואר שני בניהול פרויקטים. ישראל עבד על מגוון פרויקטים ברחבי הארץ, כולל בניית בניינים, כבישים וגשרים.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.