עלות בנייה למטר – המפתח לחישוב העלויות

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים או להתקשר
A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.
תוכן עניינים

כאשר מדברים על עלויות בנייה או מנהלים משא ומתן מול קבלנים, עלות בנייה למטר תמיד עומדת במרכז הדיון. חישוב עלויות הבנייה לפי מטר הוא שיטת החישוב המקובלת בענף ועל פייה הקבלנים השונים יכולים לתת לכם את הצעת המחיר. ולא רק הקבלנים, גם אגרות והטילים שונים מחושבים על פי מטר מרובע.  אך יחד עם זאת חשוב לזכור כי ישנן עלויות נוספות אותן צריך לקחת בחשבון, עלויות שלא ניתן לחשב אותן לפי מטר מרובע.

הקבלנים מתמחרים לפי מטר מרובע מכיוון שזוהי השיטה הכי הגיונית. גודל הפרויקט, במונחים של מ“ר, מספק לקבלנים אינדיקציה לגבי כמות החומרים והעבודה הנדרשת. ולפיכך הם יכולים לתמחר את העבודה לפי מטר מרובע.

למזל חלק גדול מהוצאות הבנייה הוא עבודות השלד. כשלושים אחוז מעלות הבנייה היא עבודות השלד ולכן זהו חלק דומיננטי מאוד בעלות הכללית. עבודתו של קבלן השלד היא חשובה מאוד מכיוון שהוא יוצק את היסודות ואת כל שלד הבניין. זהו הבסיס החזק והיציב לכל המשך הבנייה. העלויות מושפעות לא רק מהשטח במ“ר, אלא גם במאפייני השטח. באזורים מסוימים נדרשות עבודות תשתית מורכבות יותר לצורך הנחת היסודות, אך בסופו של דבר גם הן מגולמות בצורת עלות למטר מרובע.

מלבד קבלן השלד ישנם גם קבלנים נוספים כמו קבלן איטום, קבלן ריצוף, קבלן אינסטלציה, קבלן צבע ועוד המתמחרים לפי מ“ר מרובע. גם העלויות של קבלנים אלו יכולות להיות שונות מאוד ותלויות מאוד בבחירות האישיות שלכם. למשל העלות של קבלן הריצוף כוללת גם את העבודה, וגם את עלויות החומרים. ישנן סוגים שונים של מרצפות וההבדלים ביניהן עשויים להיות גדולים מאוד. למעשה רמת הגימורים שאתם בוחרים משפיעה מאוד על העלויות למ“ר שיציגו לכם הקבלנים השונים.

 

כיצד נצמצם עלויות

ישנן דרכים שונות לצמצם עלות בנייה למטר. למשל אתם יכולים להתפשר על איכות העבודה ואיכות הקבלנים ובכך לחסוך עלויות. אך כמובן שזהו רעיון מגוחך ואינו מתקבל על הדעת. זוהי הדרך הבטוחה לליקוי בנייה מסוכנים והוצאות עתידיות על תחזוקה שוטפת ותיקוני ליקויים. זה בדיוק מסוג הדברים הזולים שעולים בסוף ביוקר.

הדרך הנכונה לחסוך בעלויות היא פשוט לבחור נכון את הקבלנים ולנהל משא ומתן בחכמה. עלויות בנייה למטר הן חשובות לצורך השוואה בין קבלנים אך הן לא הדבר היחידי שעליכם לקחת בחשבון. כאן בדיוק חברת BuildIn יכולה לסייע לכם. אנו יכולים לסייע לכם לאתר את הקבלנים האמינים שיבטיחו מחיר הוגן והתנהלות שוטפת תקינה. אלו הם הדברים שבאמת חוסכים לכם בעלויות ומאפשרים לכם להוציא את התקציב שלכם על איכות ולא על ליקוי בנייה ותקלות.

כדאי גם להבין היטב את כל מרכיבי העלות של הפרויקט, כמו למשל היטלים והאגרות השונות, תשלומים למהנדסים, אדריכלים, מפקחי בנייה, עלות בנייה למטר וכו. חשוב שתכינו תכנית תקציבית הלוקחת הכל בחשבון על מנת לא להיות מופתעים.

Picture of ישראל גרוסמן
ישראל גרוסמן

מהנדס בניין עם ניסיון של יותר מ-20 שנה בענף הבנייה. הוא בעל תואר ראשון בהנדסה אזרחית ותואר שני בניהול פרויקטים. ישראל עבד על מגוון פרויקטים ברחבי הארץ, כולל בניית בניינים, כבישים וגשרים.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.