קורס ניהול פרויקטים בבניה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים או להתקשר
A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.
תוכן עניינים

פרויקט בניה הוא עניין מורכב, המשלב בתוכו מעגלים נרחבים מאוד ומגוונים מאוד של ידע, שורה ארוכה של אנשי מקצוע, כמות גדולה של חומרי גלם ומורכבות הנדסית ופיזית רבה מאוד. כל אלה נמצאים אמנם בשליטה מלאה של הגורמים המקצועיים המעורבים בפרויקט, אבל יכולים להשפיע מאוד על היכולת לנהל את הפרויקט בצורה יעילה, בטוחה וכזאת שתאפשר להגיע לתוצר הנדרש והמבוקש. בהתאם לכך, יותר ויותר פרויקטים משלבים בתוכם פונקציה ארגונית של ניהול פרויקט ובשורות הבאות מסבירים לכם המומחים של המרכז ללימודי בניין את כל מה שאתם צריכים לדעת על קורס ניהול פרויקטים בבניה.

מנהלי עבודה באתר בניה

מה זאת אומרת ניהול פרויקטים בבניה?

ובכן, ניהול פרויקטים הוא תחום מולטי דיסציפלינרי הקיים בענפי כלכלה רבים, החל מענף ההייטק וכלה בענפי התעשייה השונים. המדובר בפונקציה ארגונית שתפקידה הוא לנהל את הפרויקט על כל ההיבטים שלו – לוחות זמנים, תכניות, תקציב, כוח אדם, אאוטסורסינג, חומרי גלם, ציוד, בטיחות, תהליכים וכן הלאה. ניהול פרויקטים בבניה היא פונקציה שאותה שוכר בדרך כלל הלקוח/ היזם עצמו על מנת להבטיח שהפרויקט מנוהל בצורה אפקטיבית ויעילה. יעילות הניהול של הפרויקט יכולה להוביל לחיסכון עצום בתקציב הפרויקט וכמובן להבטיח שהפרויקט מתנהל בצורה מקצועית על פי הסטנדרטים המבוקשים על ידי הלקוח ובהתאם לכללים ההנדסיים והרגולטוריים הרלוונטיים. בכדי לנהל פרויקט בענף הבניין, נדרשים מעגלי ידע מאוד מסוימים אותם תוכלו לרכוש לעצמכם במסגרת קורס ניהול פרויקטים בבניה.

ראו גם: קורס מנהל עבודה

מה לומדים בקורס?

קורס ניהול פרויקטים בבניה הוא קורס מקצועי הנערך היום במספר מכללות ומוסדות לימוד מובילים בתחום מקצועות הבניין. חשוב לשים לב, שישנם המון קורסים בתחום ניהול הפרויקטים, לרבות פרויקטים של ניהול פרויקטים כלליים. אם אתם רוצים להשתלב בענף הבנייה, עליכם לרכוש את הידע הספציפי המתאים לענף הבניין, שנחשב לענף ייחודי בעל אתגרים ייחודיים שמחייבים ידע מתמחה. במסגרת הקורס תלמדו על מושגי היסוד בענף הבניין, על השלבים הקיימים בפרויקט בניה גנרי ובפרויקטים מיוחדים, על הגורמים המקצועיים המשתתפים בפרויקט כזה, על תהליכי העבודה המרכזיים בפרויקט בניה, על תכניות בניה, לוחות זמנים, תקציבים, מפרטים טכניים, ניהול כוח אדם ועובדים, בעלי תפקידים, רגולציות רלוונטיות ועוד.

היכן ניתן ללמוד את הקורס?

כאמור, קורס ניהול פרויקטים בבניה הוא קורס ייחודי לענף הבניה והוא נלמד אך ורק במכללות ומוסדות לימוד המתמחים במקצועות הבניה. כמו כן, מאחר ומדובר בקורס מאוד ייחודי, את הקורס הזה לא ניתן ללמוד בכל מכללה העוסקת בתחום ויש לאתר את המכללות המובחרות שמציעות אותו. ניהול פרויקטים הוא תפקיד חשוב ומרכזי בכל פרויקט בניה ועל כן ישנה חשיבות רבה לזהות מנהל הפרויקט, למוניטין שלו, לניסיון שלו וליכולות המקצועיות שלו. את המוניטין שלכם אתם מתחילים לבנות כבר בשלב הלימודים ועל כך משפיעה לא מעט הבחירה שלכם את מוסד הלימודים בו תשלימו קורס ניהול פרויקטים בבניה.

מכללות שונות נהנות ממוניטין משתנה בענף התעשייה, ואם תשאלו אנשי מקצוע בענף, תוכלו לקבל שמות של כמה מהמכללות היותר נחשבות. כדאי לבחון גם את תכנית הלימודים של כל מכללה וכמובן לבחור בכפוף לקרבה גאוגרפית וזמינות שלכם להשתתף בקורס בהתאם לפרישת השעות שלו וביחס לעבודתכם השוטפת תוך כדי לימודים. המרכז ללימודי בניין מציע לכם קורס ניהול פרויקטים בבניה ובו תרכשו את כל מעגלי הידע שיאפשרו לכם לצאת לשוק ולהשתלב בפרויקטים בענף הבניה הפרטית, הבניה המסחרית והבניה ההנדסית. הקורס כולל בתוכו את מקצועות החובה, מקצועות העשרה רבים ומגוונים וכמובן מעניק לכם תעודת סיום בתום הלימודים.

Picture of ישראל גרוסמן
ישראל גרוסמן

מהנדס בניין עם ניסיון של יותר מ-20 שנה בענף הבנייה. הוא בעל תואר ראשון בהנדסה אזרחית ותואר שני בניהול פרויקטים. ישראל עבד על מגוון פרויקטים ברחבי הארץ, כולל בניית בניינים, כבישים וגשרים.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.