קורס קבלן רשום

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים או להתקשר
A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.
תוכן עניינים

אם אתם מחפשים קורס קבלן רשום דרכו תוכלו להשתלב כקבלנים בענף הבניין או השיפוצים, אתם עושים קצת בלגאן בהגדרות ובשורות הבאות יספרו לכם המומחים של המרכז ללימודי בניין מהי המשמעות של קבלן רשום ואיך משיגים את המעמד הזה, איזה קורסים צריכים לעבור בכדי להפוך לקבלנים ומדוע אתם לא יכולים כך סתם יום אחד להחליט שאתם קבלנים ולהתחיל לעבוד ככאלה.

אז מה זה קבלן רשום ואיך זוכים במעמד זה?

ובכן, על פי החוק הישראלי, קבלן בענף הבניין הוא איש מקצוע שחייב לעבוד ברישיון. על פי החוק, אף אחד לא יכול לקום בוקר אחד, להחליט שהוא רוצה להיות קבלן ופשוט להתחיל לעבוד בתחום, גם אם יש לו ידי זהב. כידוע, המצב המצוי רחוק מאוד מהמצב הרצוי, ובפועל פועלים בישראל אלפי קבלנים, בעיקר בתחום השיפוצים, שאין להם כל הסמכה ואשר עובדים ללא רישיון מתאים. ובכן, קבלן רשום הוא למעשה קבלן שיש לו רישיון לעסוק כקבלן. התהליך של רישום קבלן הוא תהליך שנמצא בסמכות רשם הקבלנים במשרד השיכון, ובמסגרתו בוחן הרשם האם הקבלן עומד בשורה של קריטריונים המוגדרים בחוק על מנת להכריז על הקבלן כקבלן מורשה. אם הקבלן אכן עומד בקריטריונים הנדרשים, שמו מתווסף לפנקס הקבלנים של משרד השיכון ובכך למעשה מסתיים התהליך. אם כך, מה זה בעצם קורס קבלן רשום? על כך נסביר כעת.

קסדה של עובד בניין

מה זה קורס קבלן רשום?

במסגרת תהליך הרישום שאותו תיארנו לעיל, נבחנים כאמור מספר קריטריונים ובהם ניסיון, רקורד של פרויקטים, התנהלות מקצועית ושירותית עד כה וכן השכלה רשמית. בכדי להפוך לקבלנים רשומים, עליכם להשלים השכלה רשמית בתחום בו אתם מעוניינים להיות רשומים. כך למשל, קבלן אינסטלציה חייב להשלים קורס אינסטלציה במוסד לימודים מוכר על ידי משרד העבודה. קבלן חשמל חייב לעבור לימודי חשמל ולהיות חשמל מוסמך וכן הלאה בתחומים השונים. קורס קבלן רשום הוא למעשה הקורס הרשמי שאותו צריך להשלים כל מי שמעוניין להפוך לקבלן רשום, ומעבר מבחן ההסמכה של הקורס מהווה תנאי הכרחי בתהליך הרישום של הקבלן בפנקס הקבלנים.
היכולת להירשם בפנקס הקבלנים של משרד השיכון היא יכולת שעומדת לרשות כל קבלן בכל עת, אלא שאם הקבלן עבד עד כה ללא רישיון מכיוון שהוא לא השלים את הלימודים הנדרשים, יהיה עליו להשלים את הלימודים הללו תחילה ורק לאחר מכן יוכל להמשיך בתהליך הרישום. לחילופין, אם אתם רוצים להכין את עצמכם מראש לתהליך הרישום, תוכלו להירשם עוד היום למסגרת של קורס קבלן רשום ולהגיע אל מעמד הרישום כשאתם מוכנים, לפחות בהיבט של השכלה רשמית.

ראו גם:

היכן לומדים את הקורס?

קורס קבלן רשום מוצע היום על ידי מכללות ומוסדות לימוד המציעים לימודים רשמיים במקצועות הבניין השונים. הקורס חייב לקבל הכרה של משרד העבודה והרווחה, שמגדיר את נושאי הלימוד ההכרחיים שחייבים להיכלל בתכנית הלימודים ואשר מהווים תנאי להסמכת הבוגרים כקבלנים בתום הלימודים. המרכז ללימודי בניין מציע מגוון רחב של קורסים בכל מקצועות הבניין, ובכלל זה מציע גם קורס קבלן רשום במסלול מקוצר שכולל בתוכו את כל הנושאים הנדרשים לצורך קבלת הכרה של קבלן רשום ולא מעבר לכך. לחילופין, אם תרצו לרכוש מעגלי ידע נרחבים יותר ולהעשיר את ידיעותיכם המקצועיות בענף הבניין לקראת כניסה לענף הבניין או הרחבת פעילותיכם בענף, תוכלו להירשם לקורס קבלני בניין הכוללים בתוכם עוד שורה של נושאי העשרה מעבר לנושאי הליבה שהוגדרו כנושאי חובה על ידי משרד העבודה והרווחה.

Picture of ישראל גרוסמן
ישראל גרוסמן

מהנדס בניין עם ניסיון של יותר מ-20 שנה בענף הבנייה. הוא בעל תואר ראשון בהנדסה אזרחית ותואר שני בניהול פרויקטים. ישראל עבד על מגוון פרויקטים ברחבי הארץ, כולל בניית בניינים, כבישים וגשרים.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.