תיקון גגות רעפים

A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.
תוכן עניינים

גגות רעפים הם סוג של גג המורכב מחתיכות קטנות ושטוחות של קרמיקה או אבן. הם משמשים בדרך כלל באזורים שבהם האקלים יבש, כמו המדבר.

גגות רעפים ניתן למצוא בבתים ובבניינים מסחריים בכל רחבי העולם. הם גם בחירה פופולרית עבור אלה שרוצים לחסוך כסף על חשבונות האנרגיה שלהם.

חומר קירוי הרעפים הנפוץ ביותר הוא חימר, אך במקומות מסוימים נעשה שימוש בחומרים אחרים כמו בטון וצפחה.

גגות רעפים הם מערכות קירוי המורכבות ממספר רעפים, העשויים בדרך כלל מבטון או חימר, המכסים את כל פני הגג. הם מותקנים מעל קורות הגג והפורלים של הגג ובדרך כלל יש להם שיפוע של 45 מעלות.

גגות הרעפים המוקדמים ביותר היו במסופוטמיה העתיקה ובמצרים. אריחים שימשו לסלילת הרחובות וכקישוט על מבנים. הם שימשו גם באדריכלות הרומית לבידוד תרמי, איטום וקישוט.

ניתן למצוא אריחים על סוגים רבים ושונים של מבנים ברחבי העולם – מבתים ועד מבנים מסחריים כמו קניונים או מלונות.

המטרה העיקרית של גג רעפים היא למנוע כניסת מים ופגיעה במבנה.

גגות רעפים עשויים בדרך כלל מרעפים, מתכת או חומרים אחרים שניתן להדביק יחד. הם סוג של מערכת קירוי היוצרת איטום עמיד למים.

אריחים יכולים לשמש גם למטרות דקורטיביות כמו גם מסיבות מבניות.

גגות רעפים משמשים בסוגים רבים ושונים של מבנים, כולל בתים, מבנים מסחריים ומבני ציבור.

גגות רעפים הם סוג נפוץ של חומר קירוי בבריטניה. הם מורכבים מאריחי קרמיקה קטנים המותקנים בדרך כלל על גבי שכבת בידוד וממברנה עמידה למים.

האריחים נשברים בקלות מכיוון שהם היו חשופים לפגעי מזג האוויר שנים רבות. כאשר זה קורה, זה יכול להוביל לדליפות ולנזקי מים לבניין שמתחת.

מאמר זה דן כיצד גגנים יכולים לתקן גגות רעפים שבורים במעט מאמץ. הוא גם דן כיצד יש לשמור על גגות רעפים כדי למנוע בעיות אלו בעתיד.

גגות רעפים נפוצים מאוד בישראל למרות שרבים נוטים לחשוב כי הם לא נפוצים כלל.. הם עשויים מאריחי קרמיקה משתלבים המכסים את כל הגג. לפעמים, אריחים אלה נשברים וצריך להחליף אותם.

זו שאלה ששואלים בעלי בתים רבים כשהם מבחינים בסדק בגג שלהם. התשובה לשאלה זו מורכבת ויש דעות שונות כיצד לתקן אותה.

תהליך תיקון גגות רעפים עלול להיות קשה לבעלי בתים מכיוון שהוא מצריך הבנה של הרעף עצמו ובנייתו. זה המקום שבו בינה מלאכותית שימושית מכיוון שהיא יכולה לספק אומדן לעלות התיקון בהתבסס על המידע שמספקים בעלי בתים לגבי גודל הגג, סוגו ומצבו.

גגות רעפים הם צורה נפוצה של קירוי. אבל הם גם מועדים לנזק, במיוחד מרוח וגשם. הסיבה לכך היא שיש להם שכבה דקה מאוד של אריחים שיכולים להינזק בקלות על ידי פגעי מזג האוויר.

ישנם שני סוגים של קירוי רעפים:

– אריחי בטון: מורכבים מחתיכות בטון קטנות המחוברות יחד עם טיט – ניתן לתקן את האריחים הללו על ידי החלפת החלקים הפגומים בחדשים

– אריחי חימר: מורכבים מכדורי חימר קטנים המחוברים יחד עם טיט – לא ניתן לתקן אריחים אלו ויש להחליף אותם לחלוטין.

סוג הקירוי בו נעשה שימוש תלוי במיקום ובאקלים שבו הוא נבנה.

 

ישראל גרוסמן
ישראל גרוסמן

מהנדס בניין עם ניסיון של יותר מ-20 שנה בענף הבנייה. הוא בעל תואר ראשון בהנדסה אזרחית ותואר שני בניהול פרויקטים. ישראל עבד על מגוון פרויקטים ברחבי הארץ, כולל בניית בניינים, כבישים וגשרים.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.