קורס ניהול פרויקטים

A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.
תוכן עניינים

בפרויקט בנייה, ישנה חשיבות עצומה לרמה המקצועית של הפועל הזוטר, לאופן בו נדחס הבטון ביציקה, לסדר והארגון בהנחת צנרת המים הצלולים ולדיוק והקפדנות בתהליך הריצוף כמו גם בכל רכיבי העבודה האחרים של הפרויקט. יחד עם זאת, חשיבות לא פחות גדולה ישנה גם לאופן בו מנוהל הפרויקט. פרויקט בנייה הוא פרויקט מורכב, הכולל בתוכו אנשי מקצוע רבים, משאבים רבים וזמן ותקציב מוגבלים. יכולת הניהול של פרויקט כזה יכולה להכריע גם את איכות התוצר וגם את התקציב הכולל שיידרש להשלמת הפרויקט. לשם כך פועלות בענף הבניין חברות המציעות שירותי ניהול פרויקטים, המתאימים במיוחד לפרויקטים מסחריים גדולים, אך לא פחות מכך גם לפרויקטים בבנייה הפרטית. אם תרצו להשתלב בתחום זה, יהיה עליכם להשלים קורס ניהול פרויקטים ועליו מספרים לכם בשורות הבאות, המומחים של המרכז ללימודי בניין.

מנהל עבודה רקע

מה נלמד במסגרת קורס ניהול פרויקטים?

פרויקט הוא בעצם מהלך מעשי שמיועד להוציא תכנית אל הפועל. ככזה, מבוסס הפרויקט על ארבעה מרכיבי מפתח: תכנית, משאבים, זמן ותקציב. בגדול, פרויקט מוצלח הוא פרויקט שמאפשר לנצל את המשאבים בצורה הטובה ביותר בכדי להוציא אל הפועל תכנית שהוכנה מראש בתוך סד זמנים מוגדר ואף פחות מזה ובמסגרת תקציב מוגדר ואף פחות מזה. בכל רגע נתון, מתקיימים עשרות ומאות פרויקטים של בניה ברחבי הארץ, מה שהופך אותם לדי מובנים מאליהם, אלא שכל פרויקט כזה הוא פרויקט מורכב שכרוך בתקציבים גדולים מאוד ובמעורבות של המון משאבים, אנשי מקצוע וכוח אדם. קורס ניהול פרויקטים הוא קורס שמצייד את המשתתפים בכל הכלים הנדרשים להם על מנת לנהל פרויקט כזה ולהוביל אותו משלב התכנית אל שלב התוצר בתוך פרק הזמן הנדרש ובאמצעות התקציב שהוקצה לפרויקט. בכלל זה לומדים המשתתפים בקורס על יסודות הבניה, רכיבי פרויקט בניה, בעלי תפקידים ובעלי מקצוע בפרויקט בניה, השלבים של פרויקט בניה, המפתחות להצלחה, ניהול עובדים, ניהול משאבים, ניהול חומרי גלם וספקים, ניהול זמן ותקציב, שליטה באמצעים ועוד.

ראו גם: קורס קבלן בניין

באילו פרויקטים נדרשת הפונקציה של ניהול פרויקט?

ככלל, כל פרויקט גדול של בניה מסחרית כולל בתוכו מרכיב מקצועי של ניהול פרויקטים ובראש הפרויקט עומד איש מקצוע שסיים לימודי ניהול פרויקטים, בין במסגרת תואר אקדמאי ובין במסגרת קורס ניהול פרויקטים. פונקציית הניהול מתקיימת למעשה בכל פרויקט, גם אם אינו מנוהל בצורה מקצועית, אך כיום, לאור היתרונות המשמעותיים והחיסכון הכספי הרב שיכול ניהול יעיל לייצר, יותר ויותר בעלי פרויקטים מבקשים לשלב בתוכם פונקציה מקצועית שתהיה אחראית באופן בלעדי על ניהול הפרויקט. דברים אלה נכונים לפרויקטים גדולים ומורכבים של בניה הנדסית ותשתית, פרויקטים של בניה מסחרית ואפילו פרויקטים קטנים של בניה פרטית במסגרת מודל בנה ביתך.

לאחר השלמת קורס ניהול פרויקטים, תוכלו להשתלב בכל אחד מסוגי הפרויקטים האלה ולעבוד עם יזמי הנדל"ן וחברות הבניה הגדולות בישראל. מה שחשוב הוא שאת הקורס תעברו במוסד לימודים שמציע לכם את תכנית הלימודים העשירה והמקיפה ביותר, כך שתוכלו לצאת אל השוק עם הכלים הטובים ביותר שיסייעו לכם להשתלב בכל סוג של פרויקט ובכל היקף. המרכז ללימודי בניין מציע לכם את האפשרות ללמוד קורס ניהול פרויקטים בענף הבניין ועל בסיס תכנית לימודים רחבה ומקיפה שתעניק לכם מעגלי ידע נרחבים בתחום הבנייה, ההנדסה, הניהול, משאבי האנוש והפיננסים. הקורס מועבר על ידי סגל מרצים מקצועיים מן המובילים בתחום ניהול הפרויקטים בישראל, ונחשב לקורס יוקרתי בקרב יזמי נדל"ן ובעלי הון בעולם הנדל"ן.

ישראל גרוסמן
ישראל גרוסמן

מהנדס בניין עם ניסיון של יותר מ-20 שנה בענף הבנייה. הוא בעל תואר ראשון בהנדסה אזרחית ותואר שני בניהול פרויקטים. ישראל עבד על מגוון פרויקטים ברחבי הארץ, כולל בניית בניינים, כבישים וגשרים.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
A problem was detected in the following Form. Submitting it could result in errors. Please contact the site administrator.